بهترین روش تقویت Speaking

بهترین روش تقویت Speaking

بهترین روش تقویت Speaking

بهترین روش تقویت Speaking

آموزش زبان انگلیسی

مدتی پیش مشغول خوندن کتاب آقای AJ. Hoge ( که بعنوان موفق ترین مدرس زبان انگلیسی در دنیا مطرح هستند) بودم. دیدم که ایشون هم یک بخش از کتابشون رو به این موضوع اختصاص دادند. به همین دلیل تصمیم گرفتم یک مقاله راجع به این موضوع بنویسم.

این موضوع برای اکثر زبان آموزها هم سوال هست. حالا ما چطور میتونیم براحتی Speaking  خودمون رو تقویت کنیم؟

اولین پله برای تقویت Speaking  تقویت Listening است.

آقای Hoge  در کتابشون Listening رو به یک بادکنک که با نخ به Speaking وصل هست تشبیه کردند.  حالا واسه اینکه تصویر بهتری داشته باشیم میتونیم یک بالون رو در نظر بگیریم که قدرت شنیداری ما حکم کیسه ی هوای گرم رو داره و قدرت تکلم ما حکم اون سبد متصل به کیسه ی هوای گرم رو داره. برای بالا بردن سبد ما مجبوریم که کیسه ی هوای گرم رو بالا ببریم و هر چقدر این کیسه بالا تر بره، سبد هم بالا تر میره. و همیشه اون کیسه ی هوای گرم بالا تر از سبد است. دقیقا همین رابطه بین Listening  و Speaking  هم برقرار است. برای تقویت مکالمه باید Listening کار کنیم. این موضوع خیلی ساده است ولی به خاطر همین سادگیش بهش توجه نمیکنیم.

بهترین روش تقویت Speaking

بهترین روش تقویت Speaking
تا حالا دقت کردید کسانی که ناشنوا بدنیا  میآن  تا آخر عمر از قدرت تکلم محرومند؟ چرا؟ چون هیچوقت اون بالون از زمین بلند نشده. هیچ وقت Listening  تقویت نشده . پس Speaking  تقویت نخواهد شد.

نکته ی دیگیری هم که خیلی راحت قابل لمس هست، قوی تر بودن Listening  از Speaking  هست. که بین همه ی آدمها و همه ی زبان ها مشترکه. ما هممون سخنرانی های آدم های بزرگ (مثلا دکتر الهی قمشه ای) رو میشنویم و متوجه میشیم، در کلاسهای دانشگاه قشنگ صحبت های اساتید دانشگاه رو میفهمیم. اگه به تئاتر بریم و بازیگر ها از لغات سخت استفاده کنند، مشکلی برای فهمیدن بازیگر ها نداریم. اما آیا میتونیم مثل این افراد صحبت کنیم؟ نمیتونیم. چرا که قدرت تکلم از قدرت شنیداری کمی ضعیف تر است.

حالا چی کار میتونیم کنیم تا در انگلیسی به Speaking  خوب برسیم.

به چه چیزهایی گوش بدهیم؟

برای اینکه Listening  هایی که گوش میدیم باعث پیشرفت مان بشه باید به چیزهایی گوش بدیم که بیشتر از ۸۰% ازش رو متوجه بشیم. و کم کم این Listening  ها رو سخت تر کنیم. اگر در سطوح ابتدایی هستید میتونید از کتاب داستان های سطح بندی شده استفاده کنید. با کمک لینک زیر میتونید سطح زبانی خودتون رو کم و بیش اندازه بگیرید و کتابی مناسب با سطح خودتون پیدا کنید:

تعیین سطح Reading

اما اگر در سطحی هستید که وقتی یک مدرس زبان انگلیسی سر کلاس به انگلیسی صحبت میکنه، متوجه میشید، میتونید برید سراغ Listening  های دیگه. فیلم ها و انیمیشن ها منبعی فوق العاده  از Listening  های فوق العاده هستند. میتونید از پکهای آموزشی فیلم و زبان هم استفاده کنید. پک های آموزش زبان از طریق فیلم و انیمیشن که برای اولین بار در ایران و جهان بصورت DVD آماده ی ارائه شده. برای اطلاعات بیشتر در خصوص این پک ها و دیدن ۵ قسمت کوتاه ۱ دقیقه ای و همینطور دانلود ۲ قسمت بعنوان دمو از لینک زیر استفاده کنید:

آشنایی با پک آموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم و انیمیشن

امیدوارم این پست مفید بوده باشه.

به امید موفقیت شما

محمدحسین میرزاده

توسط | ۱۳۹۷/۴/۱۲ ۶:۳۹:۲۳ تیر ۱۲ام, ۱۳۹۷|مقالات آموزش زبان انگلیسی|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه