آموزش زبان انگلیسی

TPR و TPRS

آموزش زبان انگلیسی از طریق متد (TPR (Total Physical Response

  • این متد توسط پروفسور James Asher  طراحی شده و فوق العادس برای آموزش زبان در مراحل ابتدایی. البته میشه با همین متد موضوعات خیلی سطح بالا رو هم آموزش داد. ولی به نظر من در سطوح بالاتر روشهای جذاب تر زیادند. J طرز کار این متد به این صورته که ( مثال برای سطح A1  سطح خیلی مبتدی هست) مثلا تیچر میخواد Stand Up  رو به بچه ها یاد بده. تیچر میگه Stand up  و از صندلیش بلند میشه. بعد دوبار اینکارو انجام میده، بعد از یکی از بچه ها میخواد که اینکارو انجام بده و بعد کل کلاس با شنیدن Stand up  از جاشون بلند میشن. با کمترین زحمت این فعل رو 100% یاد گرفتند. شاید فکر کنید این متد فقط برای بچه ها خوبه اما باید بگم که طبق آزمایشی که انجام دادند ، بزرگسالان بهتر از بچه ها با این متد ارتباط برقرار کردند و نتایج بهتری گرفتند.

 

آموزش زبان انگلیسی از طریق متد (TPRS ( Teaching Proficiency Through Reading and Storytelling

  • این متد توسط شخصی بنام Blaine Ray  که یک مدرس زبان در کالیفرنیا بود در سال 1990 ابداع شد.این متد با اضافه کردن داستان خوندن به متد TPR  و بر پایه ی نظریات Dr. Stephen Krashen بنا شده. این روش زبان رو با داستان و با سوال جواب و activity  های خاص خودش آموزش میده. سه مرحله داره این روش. در مرحله ی اول لغات جدید و ساختارهای جدید توضیح داده میشه. (حالا میتونه با ترجمه باشه ، با سوال و جواب ، با تقلید یا با هر روشی) . در مرحله ی دوم این مثال ها در یک داستان که سر کلاس گفته میشه بکار برده میشه و در مرحله ی سوم این مطالب در یک  Reading سر کلاس استفاده میشه. بسته به تواناییهای تیچر این متد میتونه خیلی، خیلی موفق و شاد و لذت بخش باشه.

 

خوانندگان ارسال نظر در

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظرات شما با تایید مدیریت قابل نمایش خواهد بود
شرایط و وضعیت.

تماس با ما

 

ایمیل : این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید                   همراه :09360320088   
   آموزش زبان انگلیسی09360320088