آموزش زبان انگلیسی

Overlearning در یادگیری زبان انگلیسی

Overlearning در آموزش زبان انگلیسی

همانطور که در مقاله ی قبلی گفتیم، Overlearning یعنی تکرار و تکرار یک مهارت تا جایی که اون مهارت تقریبا تبدیل به یک عادت بشه. به طوری که بدون نیاز به تقلا کردن و زحمت کشیدن بتونیم از آن مهارت استفاده کنیم، مثل رانندگی یا دو چرخه سواری ( البته اگه راننده باشید و یا دوچرخه سواری رو بلد باشید).

حالا چطور میتونیم این Overlearning رو در یادگیری زبان انگلیسی داشته باشیم؟

Overlearning یک پروسه ی یک یا دو ساعته نیست، بلکه پروسه ای تقریبا طولانی است، پس نباید انتظار داشته باشید در یک جلسه کلاس یا با هفته ای دو یا سه جلسه این اتفاق بیافته.

متاسفانه کلاسها و کتابهای آموزشی هم اکثرا بیشتر روی این موضوع تمرکز دارند که بتونند به شما چیزهایی رو یاد بدهند که شما از پس یک سری تست بربیاید و کمتر به یادگیری واقعی اون مطلب توجه میشه. متاسفانه این یادگیری های رسمی سر کلاس و یا دنبال کردن برنامه ی کتابهای رایج، بدلیل سرعت نسبتا زیادشون و همچنین تمرینهای اکثرا بی ربط ، بیشتر مانع یادگیری میشن.

اگر تمارین این کتابها و تکالیف آموزشگاهی اونقدری زیاد باشه که نذاره ما اون مطالبی که باید رو تمرین کنیم و یاد بگیریم، بیشتر از اینکه سود و منفعت داشته باشند، به ما ضرر میرسونند. یادتون باشه که اگر میخواید چیزی رو یاد بگیرید که در زندگی واقعیتون بکارتون بیاد ، باید در زندگی واقعی ازش استفاده کنید و باهاش در ارتباط باشید و گرنه هیچوقت صرفا مطالعه کردن راجع به اون موضوع بهتون کمک نخواهد کرد. خبر خوش اینه که Overlearning کار سخت و طاقت فرسایی نیست.

حالا اگر من بخوام یک عالم مطلب بخونم تا Overlearning داشته باشم، بهترین کار چیه؟ اینکه برم همه ی کتاب ها رو دانلود کنم؟

آموزش زبان انگلیسی

نه، جواب این نیست. اگر آدم کتابخوانی نباشید این کار هیچ فایده ای نداره.

و اگر کتابخوان هستید، جالبه بدونید فقط  10% از آدم هایی که برای خرید یک کتاب پول میدن، کتاب رو میخونند. بقیه صرفا به جهت حس خوبی که خرید کتاب به آدم میده، اقدام به خرید کتاب میکنند. حالا اگر این کتابها رایگان باشه و یک چیزی حدود 50 هزار تا کتاب و نرم افزار رایگان در اختیار شما قرار داده بشه، (در نظر بگیرید که کلیک کردن خیلی راحت تر از خرید کردنه، و اینکه کتاب واقعی تا مدتها جلو چشم میمونه اما کتاب دانلودی توی درایوهای My Computer گم میشه) به نظرتون این درصد آدمهای کتابخوان به چند درصد تنزل پیدا میکنه؟ مطمئن باشید صرفا با دانلود کردن و یا خریدن کتابهای آموزشی چیزی یاد نمیگیرید.

آموزش زبان انگلیسی

به همین خاطر وبسایت ما انبوهی از کتاب برای دانلود در اختیار شما قرار نمیده. حالا چجوری میتونیم از Overlearning  در یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری استفاده کنیم؟ Overlearning  بر پایه ی تکرار مهارتهای پایه بنا شده، مثلا اگر بخوایم زبان انگلیسی رو در نظر بگیریم، زبانی که مردم هرروز هفته و 24 ساعت شبانه روز ازش استفاده میکنند رو باید تمرین کنیم و این زبان، زبانی نیست که در امتحان CPE  مورد تست قرار میگیره.

آموزش زبان انگلیسی

 زبانی که در فیلمها مورد استفاده قرار میگیره، نزدیکترین نوع زبان، به زبان مردم واقعی اون کشور است. به همین دلیل ما در این وبسایت به آموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم پرداخته ایم. ازین گذشته خیلی کمه تعداد آدمهایی که دوست داشته باشند دایما سر کلاس درس بشینند و در آخر یه امتحان بدهند تا ببینند درس رو یاد گرفتند یا نه، اما تقریبا به تعداد آدمهای زنده ی روی کره ی زمین آدمهایی هستند که یادگیری رو دوست دارند. مطمئنم که جلسات یادگیری رانندگی رو زیاد دوست نداشتید، و شاید استرس هم داشتید و مطمئن ترم که الان که رانندگی رو بلدید اصلا دوست ندارید یکی پیشتون باشه و هی بگه مواظب باش، بپیچ به چپ، دنده رو عوض کن و ...

بعد ازینکه اون جلسات آموزشی تموم شد، خودتون با ماشین رفتید بیرون، رانندگی کردید و از چیزی که یادگرفتید استفاده کردید و هرروز بهتر شدید، و دیگه کسی ازتون امتحان نگرفت. تو یادگیری زبان انگلیسی هم باید تمام تمرکزتون همین باشه. که بتونید هر چه سریعتر از زبانی که یاد گرفتید در دنیای واقعی استفاده کنید. حالا دنیای واقعی این نیست که با آمریکاییها حرف بزنید ( گر چه میتونه این هم باشه) بتونید فیلمهایی که دوست دارید رو نگاه کنید، کتابهایی که دوست دارید رو بخونید، سایتهایی که دوست دارید رو بخونید و متوجه بشید.

حالا در این مرحله با تکرار یاد گرفته هاتون، Overlearning  اتفاق میافته. بالاخره در یک فیلم انگلیسی، مجبورند که از زبان انگلیسی استفاده کنند، از زمان حال ، گذشته و تمام قواعد گرامر. مجبورند برای نوشتن یک کتاب از یک سیستم نوشتاری قابل قبول استفاده کنند، پس اینبار با انجام کارهایی که خودتون دوست دارید و کسی شما رو مجبور به انجامشون نکرده، زبان انگلیسی رو یاد میگیرید و هر روز بهتر و بهتر میشید J.

حالا برای اینکه بتونید اون چند جلسه ی آموزشی لازم رو داشته باشید تا بتونید از مطالب واقعی استفاده کنید، میتونید از پکهای ما کمک بگیرید. بهتون قول میدم که خیلی FUN  تر از کلاسهای معمولی خواهد بود و بازده یادگیریتون خیلی بیشتر خواهد بود.  و وقتی بتونید فیلم های واقعی رو ببینید و متوجه بشید، دیگه هیچ مانعی پروسه ی Overlearning رو متوقف نخواهد کرد. و دیگه هیچ وقت زبان انگلیسی شما ضعیف تر نمیشه و چیزی از زبان انگلیسی یادتون نمیره و هرروز بهتر و قوی تر میشید.

موفق باشید و شاد.

محمدحسین میرزاده

خوانندگان ارسال نظر در

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظرات شما با تایید مدیریت قابل نمایش خواهد بود
شرایط و وضعیت.

مردم در این گفتگو

تماس با ما

 

ایمیل : این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید                   همراه :09360320088   
   آموزش زبان انگلیسی09360320088