بهترین روش حفظ لغت

بهترین راه حفظ لغت و افزایش دایره لغات

 

این مقاله نظرات چند نفر از متخصصین زبانشناسی هست که در آخر نظر خودم هم ، نوشته ام.

( راستی اسم هرکدوم از این دوستان رو اگر در گوگل سرچ کنید، مقالات و سایت هایشان رو میتونید پیدا کنید)

* آموزش زبان انگلیسی و حفظ لغت

1)     Aaron Knight

هیچوقت یک کلمه رو به تنهایی یاد نگیرید. کلمه هایی رو یاد بگیرید که همیشه با هم استفاده میشوند. مثلا بجای حفظ کردن "Occur" عبارت “If any problems occur…”  رو حفظ کنید. اینطوری لا اقل میدونید که این کلمه و حداقل یک کاربرد درست از این کلمه رو یاد گرفتید.

2)     Albert Wolfe

کلمه هایی که میخواید یاد بگیرید رو جلو چشمتون بذارید تا هی ببینیدشون. روی دیوار، توی دفترچتون که همه جا میبرید با خودتون و ... اینجوری کلی تکرار خواهید داشت.

3)      André Klein

کتاب داستانهای سطح بندی شده بخونید و ازین طریق کلمات رو یاد بگیرد. از داستان استفاده کنید تا بجای یک کلمه ی بی مفهوم یک داستان مفهوم دار داشته باشید

4)     Anthony Metivier

از روشهای حافظه استفاده کنید. ( که با تصویر سازی یا کد کردن یا روشهای دیگه به شما کمک میکنه لغات رو حفظ کنید)

5)     Benny Lewis

مکالمات روزانه و واقعی. خجالت ندونستن یک کلمه باعث میشه که اونو کامل یاد بگیریم. ( آیا واقعا اینطوریه؟ شما دوست دارید که هر روز مسخرتون کنند و شما آبروتون بره تا بتونید چندتا کلمه یاد بگیرید؟ واسه یادگیریه 3000 تا لغت چقدر باید خجالت بکشیم؟)

6)     Catherine Wentworth

خوندن و نوشتن و تکرار بلند بلند کلمات تا کامل یادش بگیریم. این به نظرم بهترین و ساده ترین و کارآمد ترین راهه. ( این روشو دیگه هممون امتحان کردیم، آخرش یک هفته یا دو هفته میمونه تو ذهنمون)

7)     Corinne McKay

باید از طریق فایلهای صوتی لغت یاد بگیرید. ( روش خوبیه اما همیشه ممکن نیست)

8)     David Mansaray

سعی کنید دنیای اطرافتون رو توصیف کنید با زبانی که دارید یاد میگیرید. این کار جاهای خالی لغات رو بهتون نشون میده. ( خوب از کجا لغاتشو یاد بگیریم؟)

9)     James Heisig

بخونید، بخونید، و باز هم بخونید.

 

نظرات متخصصین زیادی رو نوشتم، اما برای افراد مختلف واقعا بهترین راه یکی نیست. من نظر آقای استیو کافمن رو بیشتر از همه قبول دارم و خودم هم تقریبا از روش ایشون استفاده میکنم. یاد گیری تا زمانی شیرین میمونه که ما ازش لذت ببریم و بتونیم به یادگیریمون با انرژی ادامه بدیم. خیلی از روشهای حفظ لغت هیچ سودی بجز ایجاد استرس، و تلف کردن وقت ما ندارند. به عنوان یه مدرس بارها دیدم زبان آموزانی رو که کتاب 504 رو حفظ کردند و نمیتونند از لغاتش استفاده کنند. یادمه که در یک کلاس مکالمه دو تا از دوستان با هم صحبت میکردند و مکالمشون به این صورت بود:

-I’m sorry. I broke your watch.

-Oh, it doesn’t have defect.

 

سطح کلاس خیلی بالا نبود. برام عجیب بود که همچین لغتی استفاده کرد. ازش پرسیدم، یعنی چی منظورت چیه؟ بهم گفت که با استفاده از یک متدی 2000 تا لغت حفظ کرده که یکیشون این کلمه DEFECT  بوده. که معنیش میشه عیب. و اینجا بعد ازینکه دوستش بهش گفته من ساعتت رو شکستم بهش گفته عیب نداره. هیچوقت هیچ آدم انگلیسی زبانی ازین جمله استفاده نمیکنه. و این یکی از ضررهای حفظ لغت به روشهای غیر طبیعی است. بهترین روش اینه که به جای اینکه ما از فارسی به انگلیسی ترجمه کنیم، ببینیم انگلیسی زبانها چی میگن، و ما از اونها یاد بگیریم. حالا چطور؟ با داشتن ورودی قابل فهم. مثلا توی یه کتاب داستان، یا توی یک فیلم ( مثلا پک آموزشی ما، شما ورودی رو از انگلیسی زبانها دریافت میکنید و متوجه میشید ، پس اگه مثل اونا ازش استفاده کنید مطمئنا به صورت درست دارید اون کلمه رو بکار میبرید و کلی لغت رو به شیوه ی درست یاد میگیرید)

 از تمام این حرف ها که بگذریم، ازتون میخوام که چند دقیقه وقت بگذارید و این ویدئو رو که از کانال یوتیوب آقای استیو کافمن گرفتم ( البته یه کم کوتاهش کردم) رو ببینید.این ویدئو زیر نویس نداشت، خودم متن حرفاشون رو نوشتم که خوب یکم آسونتر میشه واسه دوستانی که انگلیسیشون خیلی خوب نیست. ایشون 12 تا زبان مختلف رو مسلط هستند و فکر کنم که کاملا بشه بهشون به چشم یک متخصص حرفه ای نگاه کرد.

خوانندگان ارسال نظر در

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظرات شما با تایید مدیریت قابل نمایش خواهد بود
شرایط و وضعیت.

مردم در این گفتگو

تماس با ما

 

ایمیل : این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید                   همراه :09360320088   
   آموزش زبان انگلیسی09360320088